Kje na korčuli se dobro je?

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

tema odprta - 20. jul 2009 10:25 | ogledi: 3.960 | odgovori: 11

Da dobim še kakšno idejo, me zanimajo vaše izkušnje, kje na Korčuli se res dobro je? Zanima me morska hrana, slišala sem pa tudi, da so v notranjosti otoka dobri kmečki turizmi - ve kdo kaj o tem oz. lahko priporoči kaj iz prve roke?

strelka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jul 2009 11:00

http://www.korculainfo.com/restaurants/ Drugače je pa fazon naslednji: vzameš telefonsko, pokličeš gazdo, rečeš, da bi blazno rad prišel pod večer tja na večerjo, potem se zmeniš, da se pojaviš na lokaciji ob cca 17. uri in potem z gazdo prediskutirata, kaj vse bi vi jedli in kaj je gazda ta dan potegnil iz morja (ker se itak govori samo v prvi osebi), kaj bo šlo na k predjedi in ali bi ribo na lešo in potem še kaj v oklepi ali bi za glavno jed raje mešano ribo..... in potem se s plemenom pojavite na večerji ob cca 20.30. To veselje je predlani stalo cca 200 HRK na osebo, novejših cenovnih podatkov pa nimam. Vendelina jr.

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

20. jul 2009 17:28

Živijo, včeraj smo se vrnili iz Korčule. Sicer smo bili v hotelu, pa se nam je vseeno zahotelo zunaj jesti in tako smo šli en popoldan v Veli luki v eno restavracijo, kjer smo po ogledu cenika spili samo pijačo in odšli samo sto metro dalje v drugo restavracijo, kjer so bile malo bolj normalne cene(samo primerjava 1kg orade v prvi 580 kun, v drugi 350 kun). Trije smo se fejst najedli za 420 kun z pijačo vred. druge izkušnje nimam. Moram pa reči, da je bilo v hotelu hrane več kot dovolj in nikoli nismo šli lačni ven. Pa tudi dobro je bilo. Toliko za informacijo. LP,Rmeli Rmeli

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

21. jul 2009 16:18

Hvala. Če ima pa še kdo kakšne izkušnje iz prve roke, naj seveda kar napiše strelka

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

21. jul 2009 21:15

Te zanima tudi kaka sladka posebnost? V centru mesta Korčule je ena majhna trgovinica s čudovitimi domačimi piškoti, ki jih je vredno probat. Gospa jih peče po tradicionalnioh domačih receptih in so res nekaj posebnega. Speče jih le toliko kot sama zmore in do 9ih ponavadi že zmanjkajo. Tako je bilo pred nekaj leti in če ni prišlo kaj vmes verjamem, da je še vedno. Aki[pikapolonica]

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

22. jul 2009 10:28

Ja tudi jaz priporočam te domače piškote, res so zelo dobri

 

 

sonchek

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

22. jul 2009 12:01

aki je napisal/a:
Te zanima tudi kaka sladka posebnost? V centru mesta Korčule je ena majhna trgovinica s čudovitimi domačimi piškoti, ki jih je vredno probat. Gospa jih peče po tradicionalnioh domačih receptih in so res nekaj posebnega. Speče jih le toliko kot sama zmore in do 9ih ponavadi že zmanjkajo. Tako je bilo pred nekaj leti in če ni prišlo kaj vmes verjamem, da je še vedno. Aki[pikapolonica]
O, ja, seveda me zanima! Lahko mogoče malo več podatkov kje, kako izgledajo ti keksi in če slučajno vesta, kako se gospa imenuje? Mimogrede, pred leti, ko sem bila na Korčuli, nama je gospa, ki nama je oddala aprtma, prvi večer prinesla sveže korčulansko pecivo - izgledale so kot kake šapke, polnjene mislim da z orehi. Je to kaj podobnega? strelka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. jul 2009 18:24

Sestra, ki se spozna na te reči, ni pa članica Kulinarike, me je prosila, da vam posredujem recept: KORCULANSKI KLASUNI Testo – 4 jajca, 2 rumenjaka, 2dcl olja, 1 kg moke. Scep soli, 1dcl mleka, 2 pecilna praska, ali 1 zlica sode bikarbone, lupinica 1 limone in lupinica 1 pomarance. Nadev – 25 dag mletih orehoc, in toliko vrocega mleka, da jih prelijemo, 20 dag sladkorja,, 1 vanilin sladkor, 10 dag rozin namocenih preko noci v rumu, marmelada iz fig in pomarance, limonina lupinica. Premaz – 1 beljak za lepljenje Zamesimo iz nastetih sestavin testi in raazvalajmo na ½ cm debelo. Premazemo z zmesanim beljakom, da se lazje zlepi. Rezemo kroge velike cc 7 cm. Na kroge damo zlicko nadeva in pokrijemo z drugim krogom. Na rahlo pritisnemo s prsti po robovih, pa z modelckom manjsega premera izrezemo kroge. Damo v ogreto pecico na 150 stopinj in pecemo 20 minut. Ostati morajo popolnoma beli, lahko jih prekrijemo z alu folijo. Lisa

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

22. jul 2009 19:49

Pred leti smo bili v Prižbi in smo šli enkrat jest v restavracijo, ki je nad naseljem ob cesti,mogoče kak km naprej, imena se ne spomnim in je na netu nisem našla. Imajo (verjetno še) morsko hrano, svežo in odlično in cene so bile takrat kar zmerne, ambient je super in postrežba na nivoju. korenckova

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

22. jul 2009 20:37

Joj, Lisa, to bo najbrž to! Najlepša hvala! Bova pa v Prižbi, tako da bova probala locirati to restavracijo. strelka

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

22. jul 2009 23:14

strelka je napisal/a:
aki je napisal/a:
Te zanima tudi kaka sladka posebnost? V centru mesta Korčule je ena majhna trgovinica s čudovitimi domačimi piškoti, ki jih je vredno probat. Gospa jih peče po tradicionalnioh domačih receptih in so res nekaj posebnega. Speče jih le toliko kot sama zmore in do 9ih ponavadi že zmanjkajo. Tako je bilo pred nekaj leti in če ni prišlo kaj vmes verjamem, da je še vedno. Aki[pikapolonica]
O, ja, seveda me zanima! Lahko mogoče malo več podatkov kje, kako izgledajo ti keksi in če slučajno vesta, kako se gospa imenuje? Mimogrede, pred leti, ko sem bila na Korčuli, nama je gospa, ki nama je oddala aprtma, prvi večer prinesla sveže korčulansko pecivo - izgledale so kot kake šapke, polnjene mislim da z orehi. Je to kaj podobnega? strelka
Ja, pozabila sem napisat, trgovinica se imenuje Cukarin , piškoti pa so bili malo večji in bogati ( nadev, orehi, niti ne vem več točno, zagotovo vem le to, da so bili pregrešno dobri, res pa tudi ne ravni poceni). V centru mesta Korčule vprašaj, vsak pozna to trgovino. Aki[pikapolonica]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti